ТАМСУКОН 0.4мг х 30 твърди капс с изменено освобождаване

Провери за наличност в Аптека
Продуктът не може да бъде закупен онлайн! Продуктът може да бъде закупен на място в аптека. Моля, проверете за наличност чрез бутона "Провери наличност" !
Консултации по телефон от 10:00 ч. до 17:00 ч.
Tелефон за информация за артикула - 0878 878 476
- Лечение на оплаквания от долните пикочни пътища, свързани с уголемена простатна жлеза (доброкачествена простатна хиперплазия)
- При уриниране, често ходене до тоалетната за уриниране, усещане за непълно изпразване на пикочния мехур и неколкократни ставания през нощта за уриниране
Прочетете внимателна цялата листовка, преди да започнете да приемате това лекарство, тъй като тя съдържа важна за Вас информация.
Запазете тази листовка. Може да се наложи да я прочетете отново.
Ако имате някакви допълнителни въпроси, попитайте Вашия лекар или фармацевт.
Това лекарство е предписано лично на Вас. Не го преотстъпвайте на други хора. То може да им навреди, независимо че признаците на тяхното заболяване са същите като Вашите.
Ако получите някакви нежелани реакции, уведомете Вашия лекар или фармацевт. Това включва и всички възможни нежелани реакции, неописани в тази листовка. Вижте точка 4.
Какво съдържа тази листовка:
1. Какво представлява Тамсукон и за какво се използва
2. Какво трябва да знаете, преди да приемете Тамсукон
3. Как да приемате Тамсукон
4. Възможни нежелани реакции
5. Как да съхранявате Тамсукон
6. Съдържание на опаковката и допълнителна информация
1. Какво представлява Тамсукон и за какво се използва:
Активната съставка в Тамсукон е тамеулозин хидрохлорид. Той действа чрез отпускане на мускулите на простатата и уретрата (тръбата, която носи урина навън) и позволява на урината да преминава по-лесно през уретрата, като помага за уринирането.
В простатната жлеза, пикочния мехур и уретрата има специални клетки, съдържащи алфа-адренорецептори, които карат мускулите в уретрата да се стегнат. Тамсукон е алфа-адренорецепторен блокер, който отслабва действието на тези специални клетки и облекчава мускулите, улеснявайки уринирането.
Тамсукон се използва при мъже за лечение на оплаквания от долните пикочни пътища, свързани с уголемена простатна жлеза (доброкачествена простатна хиперплазия). Тези симптоми включват затруднения при уриниране, често ходене до тоалетната за уриниране, усещане за непълно изпразване на пикочния мехур и неколкократни ставания през нощта за уриниране.
2. Какво трябва да знаете, преди да приемете Тамсукон:
Не приемайте Тамсукон:
Ако сте алергични (свръхчувствителни) към тамеулозин или някоя от другите съставки на Тамсукон (изброени в раздел 6).
Ако имате увреден черен дроб.
Ако сте припадали или сте чувствали замаяност при рязко сядане или изправяне. Понякога може да се появи замайване, когато приемате Тамсукон, особено ако приемате и други алфа1-блокери. Ако се почувствате слаби или замаяни, незабавно седнете или легнете, докато симптомите изчезнат.
Предупреждения и предпазни мерки:
Говорете с Вашия лекар или фармацевт, преди да приемате Тамсукон.
Обърнете специално внимание при приема на Тамсукон (и говорете с Вашия лекар)
Ако имате проблеми с бъбреците.
Ако сте подложени или имате планирана очна операция поради замъгляване на лещата (катаракта) или повишено налягане в окото (глаукома).
Моля, информирайте специалиста по очни заболявания, че сте използвали преди, използвате в момента или планирате да използвате тамсулозин. Очният лекар може да предприеме подходящи предпазни мерки относно използваните лекарства и хирургичната техника. Говорете с Вашия лекар дали трябва да отложите или временно да преустановите приема на това лекарство, преди да се подложите на очна операция поради потъмняване на лещата (катаракта) или повишено налягане в очите (глаукома).
Деца и юноши:
Не давайте това лекарство на деца или юноши на възраст под 18 години, защото не е ефективно при тази възрастова група.
Други лекарства и Тамсукон:
Приемът на Тамсукон заедно с други лекарства от същия клас (алфа-адреноцепторни антагонисти) може да предизвика нежелано понижение на кръвното налягане.
Особено важно е да информирате Вашия лекар, ако се лекувате едновременно с лекарства, които могат да намалят отстраняването на Тамсукон от тялото (например кетоконазол, еритромицин).
Информирайте Вашия лекар или фармацевт, ако приемате, наскоро сте приемали или е възможно да приемате други лекарства.
Тамсукон с храна и напитки:
Тамсукон трябва да се приема след закуската или първото хранене за деня.
Бременност, кърмене и фертилитет:
Тамсукон не е показан за употреба при жени.
При мъжете е съобщавана абнормна еякулация (нарушение на еякулацията). Това означава, че спермата не напуска тялото през уретрата, а вместо това отива в пикочния мехур (ретроградна еякулация) или обемът на еякулата намалява или липсва (неуспешна еякулация). Това явление е безобидно.
Шофиране и работа с машини:
Няма данни, че Тамсукон засяга способността за шофиране или работа с машини и оборудване. Трябва обаче да имате предвид, че може да се появи замаяност, в такива случаи не трябва да предприемате дейности, които изискват внимание.
3. Как да приемате Тамсукон:
Винаги приемайте това лекарство съгласно указанията на Вашия лекар. Ако не сте сигурни в нещо, попитайте Вашия лекар или фармацевт.
Препоръчителната доза е 1 капсула на ден, която трябва да се приема след закуската или първото хранене за деня. Капсулата трябва да бъде поглъщана цяла и без да се дъвче или разтрошава. Обикновено Тамсукон се предписва за дълги периоди от време. Ефектите върху пикочния мехур и уринирането се запазват по време на дългосрочно лечение с Тамсукон.
Ако приемете повече Тамсукон, отколкото трябва:
Приемането на прекалено много Тамсукон може да доведе до нежелано понижение на кръвното налягане и ускоряване на сърдечния ритъм, с усещания за припадък. Свържете се незабавно с Вашия лекар, ако сте приели твърде много Тамсукон.
Ако забравите да приемете Тамсукон:
Може да приемете ежедневната доза Тамсукон по-късно на същия ден, ако сте забравили да го приемете съгласно указанията. Ако сте пропуснали един ден. Просто продължете да приемате дневната си капсула съгласно рецептата. Никога не вземайте двойна доза, за да компенсирате пропуснатата капсула.
Ако спрете да приемате Тамсукон:
Когато лечението с Тамсукон бъде спряно преждевременно, първоначалните Ви оплаквания може да се появят отново. Поради това приемайте Тамсукон толкова дълго, колкото е предписал Вашият лекар, дори ако оплакванията Ви вече са изчезнали. Винаги се консултирайте с Вашия лекар, ако обмисляте спирането на лечението.
Ако имате допълнителни въпроси, свързани с употребата на това лекарство, попитайте Вашия лекар или фармацевт.
4. Възможни нежелани реакции:
Както всяко лекарство, и това лекарство може да причини странични ефекти, но не всички ги изпитват.
Чести (може да засегнат до 1 от 10 души): Замаяност, особено при сядане или изправяне. Абнормна еякулация (нарушение на еякулацията). Това означава, че спермата не напуска тялото през уретрата, а вместо това отива в пикочния мехур (ретроградна еякулация) или обемът на еякулата намалява или липсва (неуспешна еякулация). Това явление е безобидно.
Нечести (може да засегнат до 1 от 100 души): Усещане за сърцебиене, причиняващи главоболие (сърцето бие по-бързо от нормалното и това се усеща.). Ниско кръвно налягане, напр. при бързо изправяме от се положение, понякога свързвано със замаяност. Хремав или запушен нос (ринит). Диария. Гадене и повръщане. Запек. Слабост (астения). Обриви, сърбеж и уртикария (копривна треска).
Редки (може да засегнат до 1 от 1 000 души): Слабост и внезапно локално подуване на меките тъкани на тялото (напр. гърлото или езика), затруднено дишане и/или сърбеж и обрив, често като алергична реакция (ангиоедем).
Много редки (може да засегнат до 1 от 10 000 души): Приапизъм (болезнена продължителна нежелана ерекция, за която се изисква незабавно медицинско лечение).
Обрив, възпаление и мехури на кожата и/или лигавиците на устните, очите, устата, носните проходи или гениталиите (синдром на Stevens-Johnson).
С неизвестна честота (от наличните данни не може да бъде направена оценка): Замъглено или нарушено зрение. Кървене от носа. Сухота в устата. Сериозни кожни обриви (мултиформен еритем, ексфолиативен дерматит). Абнормен неравномерен сърдечен ритъм (предсърдно мъждене, аритмия, тахикардия). Затруднено дишане (диспнея).
Ако се подлагате на операция на окото поради потъмняване на лещата (катаракта) или повишено налягане в очите (глаукома) и вече приемате или сте приели преди Тамсукон, зеницата може да се разшири, а ирисът (цветната кръгова част на окото) може да се отпусне по време на процедурата.
Ако някой от тези нежелани ефекти стане сериозен или ако забележите странични ефекти, които не са изброени в тази листовка, информирайте Вашия лекар или фармацевт.
Съобщаване на нежелани реакции:
Ако получите някакви нежелани лекарствени реакции, уведомете Вашия лекар или фармацевт.
Това включва всички възможни неописани в тази листовка нежелани реакции. Можете също да съобщите нежелани реакции директно чрез националната система за съобщаване, в Изпълнителната агенция по лекарствата ул. ..Дамян Груев" № 8. 1303 София, Тел.: +35928903417, уебсайт: www.bda.bg. Като съобщавате нежелани реакции, можете да дадете своя принос за получаване на повече информация относно безопасността на това лекарство.
5. Как да съхранявате Тамсукон:
Да се съхранява на място далеч от погледа и досега на дена.
Не използвайте това лекарство след срока на годност, отбелязан върху картонената опаковка след Годен до. Срокът на годност отговаря на последния ден от посочения месец.
Това лекарство не изисква специални условия за съхранение.
Лекарствата не трябва да се изхвърлят в канализацията или в контейнера за битови отпадъци.
Попитайте Вашия фармацевт как да унищожите ненужните Ви лекарства. Тези мерки ще спомогнат за опазване на околната среда.
6. Съдържание на опаковката и допълнителна информация:
Какво съдържа Тамсукон:
Активно вещество: тамсулозинов хидрохлорид.
Други съставки: полисорбат 80, съполимер на метакрилова киселина и етилакрилат, триацетин, натриев лаурил сулфат, микрокристална целулоза и калциев стеарат.
Капсулното съдържимо съдържа FD & С Blue 2 (Е 132), железен оксид черен (Е 172), железен оксид червен (Е 172), железен оксид жълт (Е 172), титаниев диоксид (Е 171), желатин, пречистена вода, натриев лаурил сулфат; мастило шеллак (Е904), безводен алкохол, изопропилов алкохол, бутилов алкохол, концентриран разтвор на амоняк, пропиленгликол, черен железен оксид (Е 172), калиев хидроксид и пречистена вода.
Как изглежда Тамсукон и какво съдържа опаковката:
Капсулите Тамсукон са зелени/оранжеви, размер "2", твърди желатинови капсули, съдържащи свободно течащи бели до почти бели сфероиди с надпис "СЕ 23" върху капачката и "0,4" върху тялото, отпечатан с черно мастило.
Капсулите са опаковани в PVC/PE/PVdC - Alumínium блистер с по 10 или 14 броя. Два блистера по 14 капсули или 3 блистера по 10 капсули са поставени в картонена кутия с листовка.
Не всички видове опаковки могат да бъдат пуснати на пазара.
Последната редакция на листовката може да намерите на страницата на Изпълнителна агенция по лекарствата: bda.bg.
Добавете Коментар
Доставка
(„Условия за отказ и рекламация“)
Чл. 1. (1) Настоящите Условия за упражняване на правото на отказ от и рекламация при сключен договор през Уебсайта се прилагат в отношенията между „МЕДИТРЕЙД 2012“ ЕООД с ЕИК 202121789 („Търговец“), и потребителите, направили поръчка на стоки през онлайн платформата vmclub.bg („Платформата“), както и отношенията между която и да е от Аптеките, посочени по-долу в тази алинея („Аптеката“) и потребителите, направили заявка за покупка на стоки от тази Аптеката посредством нейния интернет сайт в раздел „Аптека“ в Платформата. Настоящите Условия за отказ и рекламация се прилагат в отношенията с потребители, които имат качеството „потребител“ по смисъла на Закона за защита на потребителите (ЗЗП).
Аптека | Адрес на аптеката |
„Варнафарма-М“ ООД с ЕИК 103789484, дружество с ограничена отговорност, със седалище и адрес на управление: гр. София, п.к. 1839, район „Кремиковци“, м-ст „Япаджа“ №6 („Аптека/та") | гр. Варна, бул. „Република“, Медицински комплекс „Младост“ с разрешение за търговия на дребно с лекарствени продукти 4189-3 от 12.09.2013 г. и ръководител Силвия Василева Вълкова |
(2) „Потребител“ по смисъла на ЗЗП е всяко физическо лице, което придобива стоки или ползва услуги, които не са предназначени за извършване на търговска или професионална дейност, и всяко физическо лице, което като страна по договор по ЗЗП действа извън рамките на своята търговска или професионална дейност.
Право на отказ
Чл. 2. (1) Потребителят имат право, без да дължи обезщетение или неустойка и без да посочва причина, да се откаже от сключения във връзка с конкретна заявка индивидуален договор, като Търговецът/ съответната Аптека трябва да бъде уведомен за такъв отказ в писмена форма:
1. При договори за услуги – в 14-(четиринадесет-)дневен срок, считано от датата на сключване на договора;
2. В 14-(четиринадесет-)дневен срок, считано от датата на приемане на стоките от Потребителя или от трето лице, различно от превозвача/куриера и посочено от Потребителя, или:
а) когато Потребителят е поръчал повече от една стоки с една поръчка, които се доставят отделно, считано от датата, на която Потребителят или трето лице, различно от превозвача и посочено от Потребителя, приеме последната стока;
б) при доставка на стока, която се състои от множество партиди или части, считано от датата, на която Потребителят или трето лице, различно от превозвача и посочено от Потребителя, приеме последната партида или част;
в) при договори за редовна доставка на стоки, която се извършва през определен период от време, считано от датата, на която Потребителят или трето лице, различно от превозвача и посочено от Потребителя, приеме първата стока;
(2) За да упражни правото си на отказ, Потребителят използва формуляра за упражняване правото на отказ от договора (Приложение 1 от настоящите Условия за отказ и рекламация, неразделна част от тях), който е наличен на: ........, или уведомява Търговеца/ съответната Аптека за своите име, адрес, телефонен номер и електронен адрес и за решението си да се откаже от договора с недвусмислено изявление по начина, посочени в чл. 3 от настоящите Условия за отказ и рекламация.
Чл.3. Изявлението за отказ по чл. 2, ал. 2 следва да бъде изпратено до Търговеца/ съответната Аптека по електронна поща на адрес: .........
Чл. 4. (1) При упражняване правото по чл. 2 Потребителят е длъжен да съхранява получените от Търговеца/ съответната Аптека стоки, да гарантира запазване на тяхното качество и да осигури безопасността им до връщането им на Търговеца/ съответната Аптека. Потребителят дължи връщане или изпращане на стоката на Търговеца/ съответната Аптека без неоправдано забавяне и във всички случаи не по-късно от 14 (четиринадесет) календарни дни от деня, в който е информирал Търговеца/ съответната Аптека за отказа си. Разходите за връщане на стоките се заплащат от Потребителя.
(2) При упражняване правото си на отказ Потребителят за връщането на стоките до Търговеца/ съответната Аптека има възможност да ползва услугата за транспорт, информация за която е публикувана в Платформата. Разходите за връщане на стоките чрез използването на тази услуга се заплащат от Потребителя, като информация за тяхната стойност е публикувана в съответната секция в Платформата.
Чл. 5. При упражняване на правото по чл. 2 Търговецът/ съответната Аптека възстановява всички плащания, които е получил от Потребителя, включително разходите за доставка (с изключение на допълнителни разходи, свързани с избран от Потребителя начин на доставка, различен от най-евтиния стандартен начин на доставка, предлаган от Търговеца/ съответната Аптека), без неоправдано забавяне и във всички случаи не по-късно от 14 (четиринадесет) дни считано от датата на получаване на отказа. Търговецът/ съответната Аптека може да задържи плащането, докато не получи стоките или докато Потребителят не представи доказателство, че е изпратил стоките обратно, в зависимост от това кое от двете се е случило по-рано.
Чл. 6. Търговецът/ съответната Аптека извършва възстановяването на плащанията, като използва същото платежно средство, използвано от Потребителя при първоначалната трансакция.
Чл. 7. Потребителят носи отговорност за намалената стойност на стоките, причинена от изпробването им, различно от необходимото, за да установи естеството, характеристиките и доброто им функциониране.
Чл. 8. Потребителят няма право на отказ от договора в следните случаи:
1. за доставка на стоки, представляващи лекарствени продукти по смисъла на чл. 234, ал. 5 от Закона за лекарствените продукти в хуманната медицина;
2. за предоставяне на услуги, при които услугата е предоставена напълно, когато договорът предвижда задължение за Потребителя да плати, и изпълнението е започнало с изричното предварително съгласие и потвърждение на Потребителя, че знае, че ще загуби правото си на отказ, след като договорът бъде изпълнен изцяло от Търговеца;
3. за доставка на стоки или услуги, чиято цена зависи от колебанията на финансовия пазар, които не могат да бъдат контролирани от Търговеца/ Аптеката и които могат да настъпят по време на срока за упражняване правото на отказ;
4. за доставка на стоки, изработени по поръчка на потребителя или съобразно неговите индивидуални изисквания;
5. за доставка на стоки, които поради своето естество могат да влошат качеството си или имат кратък срок на годност;
6. за доставка на запечатани стоки, които са разпечатани след доставката им и не могат да бъдат върнати поради съображения, свързани с хигиената или защита на здравето;
7. за доставка на стоки, които след като са били доставени и поради естество им са се смесили с други стоки, от които не могат да бъдат отделени;
8. за доставка на алкохолни напитки, чиято цена е договорена при сключването на договора за продажба, при които доставката може да бъде извършена в срок не по-рано от 30 дни, считано от сключването на договора, и чиято действителна стойност зависи от колебанията на пазара, които не могат да бъдат контролирани от Търговеца;
7. за доставка на запечатани звукозаписи или видеозаписи или запечатан компютърен софтуер, които са разпечатани след доставката;
8. за доставка на вестници, периодични издания или списания с изключение на договори за абонамент за доставката на такива издания;
9. във всички други, предвидени от приложимото законодателство случаи.
Право на рекламация
Чл. 9. Потребителят има право на рекламация за всяко несъответствие на доставената от Търговеца/ съответната Аптека стока с договореното, когато след доставката или при първоначалния преглед или при съхранението, монтажа, изпитванията или експлоатацията са открити несъответствия със сключения индивидуален договора за продажба.
Чл. 10. Правото на рекламация на Потребителя съществува независимо дали Търговецът/ съответната Аптека е предоставил/а търговска гаранция за същата стока.
Чл. 11. При предявяване на рекламация за стока Потребителят може да претендира за възстановяване на заплатената продажна цена, за заменяне на стоката с друга, съответстваща на договореното за отбив от цената или за безплатно извършване на ремонт при условията и по реда на чл. 33 от Закона за предоставяне на цифрово съдържание и цифрови услуги и за продажба на стоки (доколкото е приложимо).
Чл. 12. Потребителят може да предяви устно или писмено рекламацията пред Търговеца/ Аптеката. При упражняване на правото си на рекламация Потребителят използва формуляра за упражняване на право на рекламация (Приложение 2 от настоящите Условия за отказ и рекламация, неразделна част от тях), който е наличен на: ........
Чл. 13. При предявяване на рекламация Потребителят следва да посочи предмета на рекламацията, предпочитания от него начин за удовлетворяване, съответно размера на претендираната сума, и адрес за контакт, като задължително приложи/представи и документите, на които основава претенцията си – касова бележка и/или фактура; протоколи, актове или други документи, установяващи несъответствието на стоката с договореното; и други документи, установяващи претенцията по основание и размер.
Чл. 14. Рекламация на потребителска стока може да се предявява от Потребителя до 2 (две) години от доставката на стоката.
Чл. 15. Срокът по чл. 14 спира да тече през времето, необходимо за поправката на потребителската стока или за постигане на споразумение между Търговеца/ Аптеката и Потребителя за решаване на спор.
Чл. 16. Ако за съответната стока Търговецът/ Аптеката е предоставил/а търговска гаранция, чийто срок е по-дълъг от сроковете за предявяване на рекламация по чл. 14, рекламацията може да се предяви до изтичането на срока на търговската гаранция.
Чл. 17. Приемането на рекламации се извършва в работното време на Търговеца (10:00-15:00 ч.) в неговия офис на адрес [….].
Тези Условия за отказ и рекламация са утвърдени от управителя на „МЕДИТРЕЙД 2012“ ЕООД и са в сила от 01.11.2024 г.
Тези Условия за отказ и рекламация са неразделна част от ОБЩИТЕ УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ НА УСЛУГИТЕ, ДОСТЪПНИ ПРЕЗ ОНЛАЙН ПЛАТФОРМАТА vmclub.bg, достъпни на ………..
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
СТАНДАРТЕН ФОРМУЛЯР ЗА УПРАЖНЯВНЕ ПРАВОТО НА ОТКАЗ ОТ ДОГОВОРА КЪМ ТЪРГОВЕЦА
(попълнете и изпратете настоящия формуляр единствено ако желаете да се откажете от договора)
(Приложение № 6 към чл. 47, ал. 1, т. 8 и чл. 52, ал. 2 и 4 от Закона за защита на потребителите)
– До „МЕДИТРЕЙД 2012“ ЕООД с ЕИК 202121789 (наричано по-долу за краткост „Търговец“) е дружество с ограничена отговорност, със седалище и адрес на управление: гр. Варна, п.к. 9020, р-н „Младост“, бул. „Република“ № 15, сграда на МЦ Младост, електронен пощенски адрес: [………]:
– С настоящото уведомявам, че се отказвам от сключения от мен договор за покупка на следните стоки
___________________________________________________________________________________________________________________________________
Заявка за покупка номер:
Поръчано на*/получено на* _____________________________
Име на потребителя/ите ______________________________
Адрес на потребителя/ите ___________________________
Подпис на потребителя/ите (само в случай, че настоящият формуляр е на хартия): _______________
Дата ___________________________
__________________________________________________________________
СТАНДАРТЕН ФОРМУЛЯР ЗА УПРАЖНЯВНЕ ПРАВОТО НА ОТКАЗ ОТ ДОГОВОРА КЪМ АПТЕКА
(попълнете и изпратете настоящия формуляр единствено ако желаете да се откажете от договора)
(Приложение № 6 към чл. 47, ал. 1, т. 8 и чл. 52, ал. 2 и 4 от Закона за защита на потребителите)
– До „Варнафарма-М“ ООД с ЕИК 103789484, дружество с ограничена отговорност, със седалище и адрес на управление: гр. София, п.к. 1839, район „Кремиковци“, м-ст „Япаджа“ №6. Адрес на аптека: гр. Варна, бул. „Република“, Медицински комплекс „Младост“ с разрешение за търговия на дребно с лекарствени продукти 4189-3 от 12.09.2013 г. и ръководител Силвия Василева Вълкова. ИЛИ
- До ……………………
ИЛИ
- До ……………………………
(Моля запазете информацията за Аптеката, към която упражнявате своето право на отказ и изтрийте информацията за другите аптеки.)
– С настоящото уведомявам, че се отказвам от сключения от мен договор за покупка на следните стоки
___________________________________________________________________________________________________________________________________
Заявка за покупка номер: Поръчано на*/получено на* _____________________________
Име на потребителя/ите ______________________________
Адрес на потребителя/ите ___________________________
Подпис на потребителя/ите (само в случай, че настоящият формуляр е на хартия): _______________
Дата ___________________________
__________________________________________________________________
ФОРМУЛЯР ЗА ПРЕДЯВЯВАНЕ НА РЕКЛАМАЦИЯ
ДО „МЕДИТРЕЙД 2012“ ЕООД, ЕИК 202121789, със седалище и адрес на управление: гр. Варна, п.к. 9020, р-н „Младост“, бул. „Република“ № 15, имейл: ________________________. / , в качеството му на упълномощено от Аптека ______________________ лице.
/ наименование на аптечното дружество и информация за адрес на Аптеката /
Аз, долуподписаният ________________________________________________________________________
/ имена /
Предявявам рекламация за следната стока: _____________________________________________________
/ наименование на артикула /
Закупена с поръчка № ____________ от __.__.____ г. на стойност ___________.
Причина за предявяване на рекламация:
______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Предпочитан начин за удовлетворяване на рекламацията:
- Привеждане на стоката в съответствие или замяна.
- Пропорционално намаляване на цената – претендирана сума ____________.
- Разваляне на договора за продажба и възстановяване на заплатени по него суми.
Към настоящия формуляр прилагам:
1. касова бележка, фактура или документ, удостоверяващ плащането;
2. снимки, протоколи, актове или други документи, установяващи несъответствието на стоката, в т.ч. на стоката, съдържаща цифрови елементи;
3. други документи, установяващи претенцията по основание и размер: __________________________________________________________________________________________
С полагане на подписа си върху настоящия формуляр и неговото изпращане потвърждавам, че предоставените снимки на документите, които прилагам, са верни с оригинала и мога да предоставя оригиналите при поискване, за целите на удостоверяване на закупуването на стока, както и твърдяното от мен несъответствие.
Дата: ________________ Подпис: ________________