АЛКА-ЗЕЛЦЕР ефф табл 324мг х 10бр

Бранд : BAYER-SCHERING AG , ATC : N02BA01
  Референция: I050200049
Вие спестявате 35%
Цена на продукта:
0.00 лв.
или  
5.18 лв. + 18 точки
Точки които получавате при покупка:
1813 точки
pin

Провери за наличност в Аптека

cart
Разфасовка:

Поръчай Онлайн

Консултации по телефон от 10:00 ч. до 17:00 ч.


Tелефон за информация за артикула - 0878 878 476

Alka - Seltzer efferv. tabl x10 / Алка-Зелтцер тaблетки  ЕФФ  x 10

Ефервесцентни таблетки 324 mg Лекарствено вещество: acetylsalicylic acid

Моля, прочетете внимателно листовката преди да вземете лекарството. Това лекарство се предлага без рецепта. За да се постигне най-добрия терапевтичен резултат, трябва да използвате Alka-Seltzer според показанията. Пазете листовката - Вие може да пожелаете да я прочетете отново. Ако имате въпроси, моля консултирайте се с Вашия лекар или фармацевт. Ако вашето състояние се влоши или не се подобри до 4 дни, трябва да се консултирате с вашия лекар.   

1. Какво представлява Alka-Seltzer и за какво се използва? 2. Какво трябва да знаете преди да вземете Alka-Seltzer? 3. Как трябва да се използва Alka-Seltzer? 4. Какви нежелани реакции могат да се появят след прием на Alka- Seltzer? 5. Как трябва да се съхранява Alka-Seltzer? 

Състав: Лекарственото вещество е ацетилсалицилова киселина (acetylsalicylic acid). Една ефервесцентна таблетка съдържа 324 mg ацетилсалицилова киселина.

Други помощни вещества са: лимонена киселина, натриев бикарбонат, повидон 25, диметикон, калциев силикат, натриев докусат, натриев бензоат, захарин натрий, аромати. Съдържа 445 mg натрий.

Лекарствена форма и съдържание: Alka-Seltzer се предлага в опаковки, съдържащи 12 (N1) или 24 (N2) ефервесцентни таблетки. 

1. Какво представлява Alka-Seltzer и за какво се използва? Alka-Seltzer е аналгетично, антипиретично и противовъзпалително лекарство (не- стероидно противовъзпалително/аналгетично). 

Alka-Seltzer е показан за лечение на:

  • лека до умерена болка
  • повишена температура.

За приложение при деца, моля вижте част 2.

 2. Какво трябва да знаете преди да вземете Alka-Seltzer?

Alka-Seltzer не трябва да се използва:

  • ако сте свръхчувствителен (алергичен) към ацетилсалицилова киселина или към други помощни вещества на Alka-Seltzer;
  • ако имате анамнестични данни за свръхчувствителна реакция към салицилати или други нестероидни противовъзпалителни лекарства с астматични пристъпи или подобни пристъпи;
  • към други помощни вещества на Alka-Seltzer;
  • ако имате активни язви на стомаха или дванадесетопръстника;
  • ако имате патологично повишена склонност към кръвоизливи;
  • ако имате чернодробноа или бъбречна недостатъчност; -ако имате тежка, нестабилна сърдечна недостатъчност;
  • ако вземате едновременно метотраксат при дози 15 mg или повече седмич-но;
  • по време на първото и последно тримесечие на бременността.

Особено внимание е необходимо, когато се използва Alka-Seltzer;

  • ако сте свръхчувствителен други противовъзпалителни/противоревма-тични лекарства или други алергенни субстанции;
  • ако сте алергични (напр. кожни реакции, сърбеж, обрив) или имате астма, копривна треска, полипи в носа, хронични инфекции на дихателната система;
  • ако се лекувате едновременно с антикоагуланти;
  • ако имате стомашна язва или язва на дванадесетопръстника, или анамнестични данни за стомашно-чревни кръвоизливи;
  • ако имате увредена чернодробна или бъбречна функция;
  • преди оперативна интервенция (включително малки операции, като изваждане на зъб); времето на кървене може да е удължено. Моля уведомете вашия лекар или фармацевт, че вземате Alka-Seltzer.

 Какви предпазни мерки трябва да се вземат? Продължителната консумация на аналгетици може да причини главоболие, което ако се лекува с повече аналгетици, може да премине в постоянно главоболие. Постоянното използване на аналгетици може да доведе до постоянно увреждане на бъбреците с риск от бъбречна недостатъчност (аналгетична нефропатия). Рискът е особено голям, когато се използват няколко аналгетици едновременно. В ниски дози ацетилсалициловата киселина може да редуцира екскрецията на пикочна киселина. Това може да причини пристъп от подагра при предразположени пациенти.

 Деца Alka-Seltzer не трябва да се взема от деца или подрастващи при заболявания с висока температура, освен ако не е препоръчан от лекар и другите терапевтични мерки не са успешни. Продължителното повръщане във връзка с тези заболявания може да е белег на синдрома на Rey, много рядко, но живото-застрашаващо заболяване, което се нуждае от незабавно медицинско лечение. Бременност Alka-Seltzer не трябва да се взема през първия и последен триместьр на бременността. Консултирайте се с вашият лекар преди да вземете Alka-Seltzer през вторите 3 месеца на бременността. 

Кърмене Не е необходимо да се прекъсне кърменето при краткотрайно използване на препоръчаните дози.

 Шофиране и работа с машини Не са необходими специални мерки.

 Важна предпазна мярка за определени съставки на Alka-Seltzer Пациентите на диета с ниско съдържание на натрий трябва да знаят за съдържанието на натрий в това лекарство (вижте част 3). Натриевият бензоат, съдържащ се в това лекарство може да причини реакции на свръхчувствителност, като възпаление на кожата и лигавицата при предразположени пациенти. Използването на това лекарство при новородени е свързано с повишен риск от жълтеница.

 Взаимодействие с други лекарствени продукти Моля информирайте вашия лекар или фармацевт, ако вземате/използвате други лекарства или сте вземали/използвали други лекарства понастоящем, дори, ако това са лекарства без рецепта. Ефектите на лекарствата или групи от субстанции, представени по-долу могат да бъдат повлияни от едновременното лечение с Alka-Seltzer.

 Засилени ефекти, изразяващи се в повишен риск от нежелани реакции:

  • Антикоагуланти, напр. кумарин, хепарин: ацетилсалициловата киселина може да повиши риска от кървене, ако се взема преди тромболитичното лечение. Следователно вие трябва да отделите внимание на симптомите за вътрешни или външни кръвоизливи (напр. след травми), ако сте подложен на такова лечение.
  • Инхибитори на тромбоцитната агрегация (лекарства, които инхибират струпването на кръвните тромбоцити), напр. тиклопидин;
  • Лекарства, съдържащи кортизон или кортизон, подобни субстанции (с изключение на продуктите, които се прилагат локално или кортизон, използван за заместващо лечение при Адисонова болест) или алкохолна консумация: повишен риск от стомашно-чревни язви или кръвоизливи;
  • Други нестероидни аналгетици/противовъзпалителни и Alka-Seltzer в дози от 3 g ацетилсалицилова киселина (еквивалентни на 9 ефервесцентни таблетки), дневно и повече;
  • Дигиксин (лекарство, което засилва контракцията на сърдечния мускул);
  • Антидиабетични (лекарства за понижаване на кръвната захар);
  • Метотрексат (лекарство за лечение на рак и определени ревматични нарушения);
  • Валпроева киселина (лекарство за лечение на гърчове).

 Отслабване ефектите:

  • Диуретици (лекарства, които повишават екскрецията на урината) и Alka-Seltzer в дози от 3 g ацетилсалицилова киселина (еквивалентни на 9 ефервесцентни таблетки), дневно и повече;
  • ACE инхибитори (група от лекарства, които понижават кръвното налягане) и Alka-Seltzer в дози от 3 g ацетилсалицилова киселина (еквивалентни на 9 ефервесцентни таблетки), дневно и повече;
  • Лекарства за подагра, които засилват екскрецията на пикочна киселина (напр. пробенецид, бензбромарон).

3. Как трябва да се взема Alka-Seltzer? Alka-Seltzer трябва винаги да се взема точно според написаното в кратката характеристика на продукта. Моля консултирайте се с вашия лекар или фармацевт, ако не сте сигурни как да вземате лекарството.

Разтворете две ефервесцентни таблетки в много вода. Да не се взема Alka-Seltzer на празен стомах.

За пациенти с диета, бедна на натрий: 1 ефервесцентна таблетка съдържа 445 mg натрий.

Ако не е предписано по друг начин:

Възраст (телесно тегло)

Еднократна доза

Обща дневна доза

Подрастващи и възрастни

1-3 ефервесцентни таблети (еквивалентни на 648 mg ацетилсалицилова киселина  

До 8 ефервесцентни таблетки (еквивалентни на 2 592 mg ацетилсалицилова киселина

Еднократната доза може да се приема на интервали от 4 до 8 часа, ако е необходимо, до максимум 3 дози дневно.

Да не се взема Alka-Seltzer по-дълго от 4 дни, без консултация с лекар или дентален лекар.

 4. Какви нежелани реакции могат да се появят след прием на Alka-Seltzer? Както всички лекарства Alka-Seltzer може да има нежелани реакции.

Следните нежелани реакции обхващат всички докладвани нежелани реакции след лечение с ацетилсалицилова киселина, включително тези след продължителна употреба на високи дози при лечение на пациенти с ревматизъм. Честотата на реакциите, които са извън категорията на изолирани случаи, се основават на краткотрайно използване на дневни дози от не-повече 3 g ацетилсалицилова киселина (еквивалентни максимално на 9 ефервесцентни таблетки).

Следната честота се използва за оценка честотата на нежеланите реакции:

Много често:

Повече от 1 на 10 лекувани пациенти

Често:

Повече от 1 на 100 лекувани пациенти

Не-рядко:

Повече от 1 на 1000 лекувани пациенти

Рядко:

Повече от 1 на 10000 лекувани пациенти

Много рядко:

1 или няколко пациента на 10000 лекувани пациенти, включително изолирани случаи

Храносмилателна система Рядко: стомашно-чревни нарушения като киселини, гадене, повръщане, коремна болка. Стомашно-чревни кръвоизливи, които в много редки случаи могат да причинят желязо- дефицитна анемия. Ако имате черни изпражнения или повръщате кръв (симптоми на сериозни кръвоизливи в стомаха), трябва веднага да уведомите вашия лекар. Стомашно-чревните кръвоизливи могат в редки случаи да доведат до перфорация. Много рядко: Докладвани са повишени чернодробни ензими.

Нервна система Главоболие, световъртеж, увредена способност за чуване, шум в ушите могат да са симптоми за предозиране.

Кръвна и лимфна система Кръвоизливи, например кръвоизлив от носа или кървящи венци, във връзка с удължаване времето на съсирване. Този ефект продължава от 4 до 8 дни след използване на лекарството.

Реакции на свръхчувствителност: Често: Реакции на свръхчувствителност, като кожни реакции. Рядко: Реакции на свръхчувствителност, като пристъпи от задух, тежки кожни реакции (вариращи до еритема ексудативум мултиформе), възможно с понижаване на кръвното налягане, оток на лицето, езика и ларингса (ангиоедем), особено при астматици.

Ако имате някои от споменатите по-горе нежелани реакции, не вземайте повече Alka- Seltzer.

Уведомете вашия лекар за да може да определи тежестта на нежеланите реакции и да реши по нататъшното лечение.

Уведомете вашия лекар или фармацевт, ако отбележите нежелани реакции, които не са отбелязани в листовката. 

5. Как трябва да се съхранява Alka-Seltzer? Да се съхранява при температура под 25 °С. Да се съхранява на места, недостъпни за деца. Срокът на годност на този продукт е отбелязан върху опаковката. Да не се използва след изтичане срока на годност.

0
Оценки
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Ревюта на клиенти

Добавете Коментар

Доставка
УСЛОВИЯ ЗА УПРАЖНЯВАНЕ НА ПРАВОТО НА ОТКАЗ И ПРАВОТО НА РЕКЛАМАЦИЯ ПРИ СКЛЮЧВАНЕ НА ДОГОВОР ПРЕЗ ОНЛАЙН ПЛАТФОРМАТА vmclub.bg
(„Условия за отказ и рекламация“)

Чл. 1. (1) Настоящите Условия за упражняване на правото на отказ от и рекламация при сключен договор през Уебсайта се прилагат в отношенията между „МЕДИТРЕЙД 2012“ ЕООД  с ЕИК 202121789  („Търговец“), и потребителите, направили поръчка на стоки през онлайн платформата vmclub.bg („Платформата“), както и отношенията между която и да е от Аптеките, посочени по-долу в тази алинея („Аптеката“) и потребителите, направили заявка за покупка на стоки от тази Аптеката посредством нейния интернет сайт в раздел „Аптека“ в Платформата. Настоящите Условия за отказ и рекламация се прилагат в отношенията с потребители,  които имат качеството „потребител“ по смисъла на Закона за защита на потребителите (ЗЗП).
Аптека Адрес на аптеката
„Варнафарма-М“ ООД с ЕИК 103789484, дружество с ограничена отговорност, със седалище и адрес на управление: гр. София, п.к. 1839, район „Кремиковци“, м-ст „Япаджа“ №6 („Аптека/та") гр. Варна, бул. „Република“, Медицински комплекс „Младост“ с разрешение за търговия на дребно с лекарствени продукти 4189-3 от 12.09.2013 г. и ръководител Силвия Василева Вълкова
   
   

(2) „Потребител“ по смисъла на ЗЗП е всяко физическо лице, което придобива стоки или ползва услуги, които не са предназначени за извършване на търговска или професионална дейност, и всяко физическо лице, което като страна по договор по ЗЗП действа извън рамките на своята търговска или професионална дейност.

Право на отказ
Чл. 2. (1) Потребителят имат право, без да дължи обезщетение или неустойка и без да посочва причина, да се откаже от сключения във връзка с конкретна заявка индивидуален договор, като Търговецът/ съответната Аптека трябва да бъде уведомен за такъв отказ в писмена форма:
1. При договори за услуги – в 14-(четиринадесет-)дневен срок, считано от датата на сключване на договора;
2. В 14-(четиринадесет-)дневен срок, считано от датата на приемане на стоките от Потребителя или от трето лице, различно от превозвача/куриера и посочено от Потребителя, или:
а) когато Потребителят е поръчал повече от една стоки с една поръчка, които се доставят отделно, считано от датата, на която Потребителят или трето лице, различно от превозвача и посочено от Потребителя, приеме последната стока;
б) при доставка на стока, която се състои от множество партиди или части, считано от датата, на която Потребителят или трето лице, различно от превозвача и посочено от Потребителя, приеме последната партида или част;
в) при договори за редовна доставка на стоки, която се извършва през определен период от време, считано от датата, на която Потребителят или трето лице, различно от превозвача и посочено от Потребителя, приеме първата стока;
(2) За да упражни правото си на отказ, Потребителят използва формуляра за упражняване правото на отказ от договора (Приложение 1 от настоящите Условия за отказ и рекламация, неразделна част от тях), който е наличен на: ........, или уведомява Търговеца/ съответната Аптека за своите име, адрес, телефонен номер и електронен адрес и за решението си да се откаже от договора с недвусмислено изявление по начина, посочени в чл. 3 от настоящите Условия за отказ и рекламация.
Чл.3. Изявлението за отказ по чл. 2, ал. 2 следва да бъде изпратено до Търговеца/ съответната Аптека по електронна поща на адрес: .........
Чл. 4. (1) При упражняване правото по чл. 2 Потребителят е длъжен да съхранява получените от Търговеца/ съответната Аптека стоки, да гарантира запазване на тяхното качество и да осигури безопасността им до връщането им на Търговеца/ съответната Аптека. Потребителят дължи връщане или изпращане на стоката на Търговеца/ съответната Аптека без неоправдано забавяне и във всички случаи не по-късно от 14 (четиринадесет) календарни дни от деня, в който е информирал Търговеца/ съответната Аптека за отказа си. Разходите за връщане на стоките се заплащат от Потребителя.
(2) При упражняване правото си на отказ Потребителят за връщането на стоките до Търговеца/ съответната Аптека има възможност да ползва услугата за транспорт, информация за която е публикувана в Платформата. Разходите за връщане на стоките чрез използването на тази услуга се заплащат от Потребителя, като информация за тяхната стойност е публикувана в съответната секция в Платформата.
Чл. 5. При упражняване на правото по чл. 2 Търговецът/ съответната Аптека възстановява всички плащания, които е получил от Потребителя, включително разходите за доставка (с изключение на допълнителни разходи, свързани с избран от Потребителя начин на доставка, различен от най-евтиния стандартен начин на доставка, предлаган от Търговеца/ съответната Аптека), без неоправдано забавяне и във всички случаи не по-късно от 14 (четиринадесет) дни считано от датата на получаване на отказа. Търговецът/ съответната Аптека може да задържи плащането, докато не получи стоките или докато Потребителят не представи доказателство, че е изпратил стоките обратно, в зависимост от това кое от двете се е случило по-рано.
Чл. 6. Търговецът/ съответната Аптека извършва възстановяването на плащанията, като използва същото платежно средство, използвано от Потребителя при първоначалната трансакция.
Чл. 7. Потребителят носи отговорност за намалената стойност на стоките, причинена от изпробването им, различно от необходимото, за да установи естеството, характеристиките и доброто им функциониране.
Чл. 8. Потребителят няма право на отказ от договора в следните случаи:
1. за доставка на стоки, представляващи лекарствени продукти по смисъла на чл. 234, ал. 5 от Закона за лекарствените продукти в хуманната медицина;
2. за предоставяне на услуги, при които услугата е предоставена напълно, когато договорът предвижда задължение за Потребителя да плати, и изпълнението е започнало с изричното предварително съгласие и потвърждение на Потребителя, че знае, че ще загуби правото си на отказ, след като договорът бъде изпълнен изцяло от Търговеца;
3. за доставка на стоки или услуги, чиято цена зависи от колебанията на финансовия пазар, които не могат да бъдат контролирани от Търговеца/ Аптеката и които могат да настъпят по време на срока за упражняване правото на отказ;
4. за доставка на стоки, изработени по поръчка на потребителя или съобразно неговите индивидуални изисквания;
5. за доставка на стоки, които поради своето естество могат да влошат качеството си или имат кратък срок на годност;
6. за доставка на запечатани стоки, които са разпечатани след доставката им и не могат да бъдат върнати поради съображения, свързани с хигиената или защита на здравето;
7. за доставка на стоки, които след като са били доставени и поради естество им са се смесили с други стоки, от които не могат да бъдат отделени;
8. за доставка на алкохолни напитки, чиято цена е договорена при сключването на договора за продажба, при които доставката може да бъде извършена в срок не по-рано от 30 дни, считано от сключването на договора, и чиято действителна стойност зависи от колебанията на пазара, които не могат да бъдат контролирани от Търговеца;
7. за доставка на запечатани звукозаписи или видеозаписи или запечатан компютърен софтуер, които са разпечатани след доставката;
8. за доставка на вестници, периодични издания или списания с изключение на договори за абонамент за доставката на такива издания;
9. във всички други, предвидени от приложимото законодателство случаи.

Право на рекламация
Чл. 9. Потребителят има право на рекламация за всяко несъответствие на доставената от Търговеца/ съответната Аптека стока с договореното, когато след доставката или при първоначалния преглед или при съхранението, монтажа, изпитванията или експлоатацията са открити несъответствия със сключения индивидуален договора за продажба.
Чл. 10. Правото на рекламация на Потребителя съществува независимо дали Търговецът/ съответната Аптека е предоставил/а търговска гаранция за същата стока.
Чл. 11. При предявяване на рекламация за стока Потребителят може да претендира за възстановяване на заплатената продажна цена, за заменяне на стоката с друга, съответстваща на договореното за отбив от цената или за безплатно извършване на ремонт при условията и по реда на чл. 33 от Закона за предоставяне на цифрово съдържание и цифрови услуги и за продажба на стоки (доколкото е приложимо).
Чл. 12. Потребителят може да предяви устно или писмено рекламацията пред Търговеца/ Аптеката. При упражняване на правото си на рекламация Потребителят използва формуляра за упражняване на право на рекламация (Приложение 2 от настоящите Условия за отказ и рекламация, неразделна част от тях), който е наличен на: ........
Чл. 13. При предявяване на рекламация Потребителят следва да посочи предмета на рекламацията, предпочитания от него начин за удовлетворяване, съответно размера на претендираната сума, и адрес за контакт, като задължително приложи/представи и документите, на които основава претенцията си – касова бележка и/или фактура; протоколи, актове или други документи, установяващи несъответствието на стоката с договореното; и други документи, установяващи претенцията по основание и размер.
Чл. 14. Рекламация на потребителска стока може да се предявява от Потребителя до 2 (две) години от доставката на стоката.
Чл. 15. Срокът по чл. 14 спира да тече през времето, необходимо за поправката на потребителската стока или за постигане на споразумение между Търговеца/ Аптеката и Потребителя за решаване на спор.
Чл. 16. Ако за съответната стока Търговецът/ Аптеката е предоставил/а търговска гаранция, чийто срок е по-дълъг от сроковете за предявяване на рекламация по чл. 14, рекламацията може да се предяви до изтичането на срока на търговската гаранция.
Чл. 17. Приемането на рекламации се извършва в работното време на Търговеца (10:00-15:00 ч.) в неговия офис на адрес [….].

Тези Условия за отказ и рекламация са утвърдени от управителя на „МЕДИТРЕЙД 2012“ ЕООД  и са в сила от 01.11.2024 г.

Тези Условия за отказ и рекламация са неразделна част от ОБЩИТЕ УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ НА УСЛУГИТЕ, ДОСТЪПНИ ПРЕЗ ОНЛАЙН ПЛАТФОРМАТА vmclub.bg, достъпни на ………..
 

ПРИЛОЖЕНИЕ 1
СТАНДАРТЕН ФОРМУЛЯР ЗА УПРАЖНЯВНЕ ПРАВОТО НА ОТКАЗ ОТ ДОГОВОРА КЪМ ТЪРГОВЕЦА
(попълнете и изпратете настоящия формуляр единствено ако желаете да се откажете от договора)
(Приложение № 6 към чл. 47, ал. 1, т. 8 и чл. 52, ал. 2 и 4 от Закона за защита на потребителите)

– До „МЕДИТРЕЙД 2012“ ЕООД  с ЕИК 202121789  (наричано по-долу за краткост „Търговец“) е дружество с ограничена отговорност, със седалище и адрес на управление: гр. Варна, п.к. 9020, р-н „Младост“, бул. „Република“ № 15, сграда на МЦ Младост, електронен пощенски адрес: [………]:

– С настоящото уведомявам, че се отказвам от сключения от мен договор за покупка на следните стоки
___________________________________________________________________________________________________________________________________
Заявка за покупка номер:
Поръчано на*/получено на* _____________________________
Име на потребителя/ите ______________________________
Адрес на потребителя/ите ___________________________
Подпис на потребителя/ите (само в случай, че настоящият формуляр е на хартия): _______________
Дата ___________________________
__________________________________________________________________

СТАНДАРТЕН ФОРМУЛЯР ЗА УПРАЖНЯВНЕ ПРАВОТО НА ОТКАЗ ОТ ДОГОВОРА КЪМ АПТЕКА
(попълнете и изпратете настоящия формуляр единствено ако желаете да се откажете от договора)
(Приложение № 6 към чл. 47, ал. 1, т. 8 и чл. 52, ал. 2 и 4 от Закона за защита на потребителите)

– До „Варнафарма-М“ ООД с ЕИК 103789484, дружество с ограничена отговорност, със седалище и адрес на управление: гр. София, п.к. 1839, район „Кремиковци“, м-ст „Япаджа“ №6. Адрес на аптека: гр. Варна, бул. „Република“, Медицински комплекс „Младост“ с разрешение за търговия на дребно с лекарствени продукти 4189-3 от 12.09.2013 г. и ръководител Силвия Василева Вълкова. ИЛИ
- До ……………………
ИЛИ
- До ……………………………
(Моля запазете информацията за Аптеката, към която упражнявате своето право на отказ и изтрийте информацията за другите аптеки.)
– С настоящото уведомявам, че се отказвам от сключения от мен договор за покупка на следните стоки
___________________________________________________________________________________________________________________________________
Заявка за покупка номер: Поръчано на*/получено на* _____________________________
Име на потребителя/ите ______________________________
Адрес на потребителя/ите ___________________________
Подпис на потребителя/ите (само в случай, че настоящият формуляр е на хартия): _______________
Дата ___________________________
__________________________________________________________________


ФОРМУЛЯР ЗА ПРЕДЯВЯВАНЕ НА РЕКЛАМАЦИЯ

ДО „МЕДИТРЕЙД 2012“ ЕООД, ЕИК 202121789, със седалище и адрес на управление: гр. Варна, п.к. 9020, р-н „Младост“, бул. „Република“ № 15, имейл: ________________________. / , в качеството му на упълномощено от Аптека ______________________ лице.
                                                                                   / наименование на аптечното дружество и информация за адрес на Аптеката /

Аз, долуподписаният ________________________________________________________________________
                                                                                                          / имена /
Предявявам рекламация за следната стока: _____________________________________________________
                                                                                                                      / наименование на артикула /
Закупена с поръчка № ____________ от __.__.____ г. на стойност ___________.

Причина за предявяване на рекламация:
______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Предпочитан начин за удовлетворяване на рекламацията:
  • Привеждане на стоката в съответствие или замяна.
  • Пропорционално намаляване на цената – претендирана сума ____________.
  • Разваляне на договора за продажба и възстановяване на заплатени по него суми.

Към настоящия формуляр прилагам:
1. касова бележка, фактура или документ, удостоверяващ плащането;
2. снимки, протоколи, актове или други документи, установяващи несъответствието на стоката, в т.ч. на стоката, съдържаща цифрови елементи;
3. други документи, установяващи претенцията по основание и размер: __________________________________________________________________________________________

С полагане на подписа си върху настоящия формуляр и неговото изпращане потвърждавам, че предоставените снимки на документите, които прилагам, са верни с оригинала и мога да предоставя оригиналите при поискване, за целите на удостоверяване на закупуването на стока, както и твърдяното от мен несъответствие.
Дата: ________________                                                                Подпис: ________________
 
 
Моля, попълнете настоящия фомруляр, прикачете снимки на документите, които прилагате към него и го изпратете на следния имейл адрес: _____________________